DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam

Edership

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 16:37

Edership

Edership: Tekne Kiralamanın Köklü Hikayesi

Tekne kiralama işinin kökenleri 1949 yılına kadar uzanıyor. Albert Kretschmann, o dönemin Hannoversch Münden’deki su yolları idaresinden izin alarak Edersee’de tekne kiralama işine başlayan ilk girişimcilerden biriydi. O yıllarda sadece 6 kürekli tekneler kiralanırken, zamanla işletme genişledi ve ilk elektrikli tekneler de kullanılmaya başlandı.

1978’de Albert Kretschmann’ın üvey oğlu Bernd Stobrawa, işi devraldı ve annesi Elisabeth Kretschmann’ın da yardımıyla işletmeyi sürdürdü. Norbert ve Andrea Peil, daha sonra tekne kiralama işine katılarak şirketin gelişimine önemli katkılarda bulundu.

Zamanla, elektrikli tekne kiralama daha popüler hale geldi ve şirket, yüksek kaliteli elektrikli teknelerin kiralanmasına odaklandı. Bu süreçte, motorlu tekne ve yat ticareti alanında deneyim kazanan Peil ailesi, işletmeyi geleceğe taşıdı ve filoyu sürekli olarak genişletti.

Bugün, Edership filosu 40’tan fazla tekneye ev sahipliği yapıyor ve müşterilerine her türlü ihtiyaca uygun seçenekler sunuyor. Edership, köklü geçmişi ve geleceğe yönelik vizyonuyla deniz severlere unutulmaz bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Boats Group