DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Moonday Yachts

Son Güncelleme :

15 Şubat 2024 - 0:11

Moonday Yachts

 

Moonday Yachts 

Moonday Yachts, ağaç ve ağaç işleme tekniklerindeki uzmanlığı ile öne çıkan bir yat firmasıdır. Yeni fabrikasında profesyonel bir şekilde marangozluk ve mobilya üretimi yapmaktadır. Özellikle kendi model teknelerinde kullanılan mobilyaları üretmekte olup, özel üretim mobilyalar, diğer tekne tamirleri ve farklı boyutlardaki tekneler için mobilya ve tik güverte imalatları gerçekleştirmektedir.

1956 yılında İstanbul Haliç’te kurulan şirket, gemi ve yat avize hizmetleri sunarak Türk denizcilik sektöründe önemli bir konuma gelmiştir. 1986 yılında merkezi Tuzla’ya taşınmış ve bu dönemde şirket, birçok üreticinin ürününü Türkiye deniz pazarına tanıtmıştır. 1966’da ailenin üçüncü kuşağı, bağımsız bir tekne inşaat şirketi kurmuş ve o zamandan bu yana 450’den fazla tekne inşa edilmiştir. Bu tekneler Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ihraç edilmiştir.

yüzyılın başlarıyla birlikte şirket adını Moonday Yachts olarak değiştirmiş ve üçüncü nesil aile üyeleri ile 2012 yılında katılan İngiliz ortaklar tarafından yönetilmektedir. Model yelpazesi genişletilmiş ve 2016 yılında yeni bir amaca yönelik fabrikaya taşınmıştır. Şirketin profili, bir İngiltere ofisi dahil olmak üzere genişletilmektedir. Moonday Yachts, uzun yıllara dayanan deneyimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla sektörde önemli bir konuma sahiptir.

Boats Group