DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Taylan Yatçılık

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 1:35

Taylan Yatçılık
 

Taylan Yatçılık, 1980 yılında Tuzla tersaneleri bölgesinde ahşap tekne aksamı ve imalatı amacıyla kurulmuştur. Kısa bir süre içinde Türkiye’nin önde gelen yat firmalarından biri haline gelmiştir.

1995 yılında Almanya’da polyester tekne imalatı teknolojisi ile ilgili araştırma ve geliştirme programlarına katılan Taylan Yatçılık, ahşap ve polyester tekne imalatını daha kaliteli hale getirmiştir.

Firmanın sanayideki en büyük avantajlarından biri, kullanılan malzemelerin kalitesi ile kalıpların ve modellerin deneyimli kadro tarafından hazırlanmasıdır. Ayrıca, polyester teknelerde ahşap tekne özelliklerinin uygulanması gibi çalışmalar da yapılmıştır.

Taylan Yatçılık, yurt dışına ihraç edilen yat tekneleri konusunda başarılı bir performans sergileyen önemli firmalardan biridir.

Firma, 2.50 metre ile 9 metre arasında değişen kullanım amaçlarına uygun motorlu polyester teknelerin yanı sıra gezi teknesi ve sürat teknesi modellerini üretmektedir. Ayrıca, müşteri taleplerine göre 2.50 metre ile 21 metre arasında ahşap tekne üretimi de yapmaktadır.

Taylan Yatçılık, üretimine devam etmek için Tuzla-Orhanlı beldesinde 1000 metrekarelik bir alanda faaliyet göstermektedir.

Boats Group